„Rzeczpospolita” informuje, że rząd planuje zaostrzenie przepisów dotyczących kierowców jeżdżących dla firm pośredniczących w przewozach. Uber i Taxify, które takim pośrednictwem się zajmują deklarują, że dostosowują się do zmian i zostaną na polskim rynku.

W ciągu najbliższych tygodni pod obrady rządu trafi projekt ustawy o transporcie, która zobliguje kierowców jeżdżących dla aplikacji przewozowych do posiadania takich licencji, jakie posiadają zawodowi taksówkarze. Nowe przepisy podważą w dużym stopniu model biznesowy stosowany przez firmę taką jak Uber.

Dla platformy, która pośredniczy między kierowcami a pasażerami polski rynek jest bardzo ważny. Dlatego też do zmian się dostosuje. Warszawa dla Ubera jest jak Londyn czy Paryż pod względem ilości zrealizowanych przewozów.

Magdalena Szulc, rzecznik Ubera w Polsce zapewniła, że firma nie wycofa się z kraju. Dodała, że obowiązek posiadania licencji wcale nie doprowadzi do odpływu kierowców z aplikacji. Takie pogłoski pojawiły się już w roku 2016, gdy Uber wprowadził wymóg prowadzenia przez jego kierowców prowadzenia działalności gospodarczej.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here