Life-Of-Pix (CC0), Pixabay

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystym otwarciu osiedla wybudowanego w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej. Na razie klucze dostały dwie rodziny. Kolejne 184 wprowadzą się tam za kilka dni.

– Dawniej mówiło się, ciasne ale własne. Dzięki naszemu programowi może nie będą ciasne, ale na pewno będą własne – podsumował premier.

W Białej Podlaskiej za wynajęcie mieszkania o powierzchni 40 metrów kwadratowych trzeba będzie zapłacić prawie 650 złotych. W przypadku mieszkania 51-metrowego jest to 800 zł. Koszt ten uwzględnia już opłaty eksploatacyjne. Każda rodzina ze zużycia mediów będzie rozliczać się indywidualnie. Do końca wakacji czynszu nie będzie.

– Chcemy, żeby Polska była jak najbardziej demokratyczna i wolna, a to znaczy, że te cztery największe wartości, o które chodzi całemu społeczeństwu: rodzina, praca, godna płaca i mieszkanie – to wszystko jak w soczewce ma odzwierciedlenie w programie „Mieszkanie Plus” – zapewnił Morawiecki.

To kolejne mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus, które zostały już przekazane najemcom. Pierwsi lokatorzy wprowadzili się już pod koniec kwietnia w Siedleminie koło Jarocina.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here