karelinlestrange (CC0), Pixabay

KE opublikowała raport z listą 2000 niebezpiecznych produktów, które zostały wycofane ze sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Wśród nich znalazła się popularna zabawka spinner, która kilka miesięcy temu zrobiła prawdziwą furorę.

Na liście znalazły się produkty, które mogą być zagrożone dla życia i zdrowia konsumentów. Dominują na niej zabawki, przede wszystkim te produkowane w Chinach. Są to modele aut i figurki, w których wykryto wysokie stężenie niebezpiecznych substancji chemicznych. Zakaz sprzedaży objął również spinnery.

Eksperci są zdania, że małe elementy spinnerów mogą zostać połknięte przez dziecko. Z kolei modele elektroniczne stwarzają ryzyko zatrucia poprzez baterie. Kilka miesięcy temu o tym, że spinnery mogą być niebezpieczne dla użytkowników informowała amerykańska U.S. Consumer Product Safety Commission.

Vera Jurova, komisarz UE ds. sprawiedliwości i spraw konsumenckich przypomniała, że System Alarmowy Szybkiego Reagowania jest narzędziem do zgłaszania nieprawidłowości w produktach sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej.

– Dzięki działaniu Alarmu, jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo dla naszych dzieci i zapobiec śmiertelnym wypadkom. Do dobry przykład mechanizmu walki o prawa konsumentów w Unii – podsumowała.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here