fot. Freepick

Warszawska Prokuratura Okręgowa wystosowała akt oskarżenia dla znanego dziennikarza Piotra N. za spowodowanie wypadku drogowego, w którym ucierpiała 77-letnia kobieta.

W związku z problemami z prawem grupa Onet-RASP wycofała się z decyzji o nawiązaniu z dziennikarzem współpracy przy programie „Czas na zasady”.

Do wypadku doszło 5 października w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie. Na jego skutek starsza kobieta doznała urazu żeber. Dziennikarz w chwili wypadku nie miał przy sobie prawa jazdy, ubezpieczenia OC i dowodu potwierdzającego przegląd techniczny samochodu

Ustalono również, że Piotr N. stracił prawo do prowadzenia pojazdów mechanicznych w roku 2009 Było to spowodowane zebraniem za dużej ilości punktów karnych. Przy okazji wyszło też na jaw, że Starostwo Powiatowe w Piasecznie do roku 2016 zwlekało z wydaniem decyzji o odebraniu mu uprawnień. Dopiero wówczas w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców pojawiła się adnotacja, że nie może on prowadzić samochodu. Jednak dziennikarz zdążył przez te kilka lat zmienić miejsce zamieszkania i taka informacja do niego nie dotarła.

Piotr N. oskarżony jest o spowodowanie wypadku drogowego w związku z art. 177 par 1 Kodeksu karnego – „ kto naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym i powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 par. 1 podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Wszczęte zostało też osobne postępowania w sprawie niedopełnienia obowiązków przez urzędników Starostwa Powiatowego w Piasecznie.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here