By Arkadiusz Wielemborek [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], from Wikimedia Commons

Złocieniec i Drawsko Pomorskie chcą przejąć zadłużone Ostrowice. Burmistrzowie gmin uważają, że likwidacja Ostrowic jest najlepszym rozwiązaniem.

Plan Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zakłada przejęcie zobowiązań finansowych zbankrutowanej gminy przez Skarb Państwa. Wówczas żaden samorząd nie zostanie obciążony nie swoimi długami. Tereny Ostrowic mają zostać podzielone i włączone do jednej lub dwóch sąsiednich gmin.

To drugie rozwiązaniem proponuje w imieniu swoim oraz włodarzy Złocieńca zastępca burmistrza Drawska Pomorskiego Matek Tobiszewski.

– Te dwie gminy chcą podzielić gminę Ostrowice na dwie części i przejść przez wszystkie procedury, które będą związane z powstaniem nowych gmin – powiedział.

Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski przyznaje, że spadł kamień z serca wszystkim osobom zainteresowanym sprawą zadłużonej gminy. Rządowa propozycja jest bowiem najlepszym rozwiązaniem problemu Ostrowic.

– Takie, które pozwoli nam w jakiś sposób dociągnąć do tego poziomu po to, by normalnie funkcjonować, żeby nasze tereny mogły działać i rozwijać się. W imieniu swoim oraz kolegi z Drawska deklarujemy wam daleko idącą współpracę po to, żeby pomóc rozwiązać wszelkiego rodzaju problemy – skomentował.

Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych zapewnił, że wszystkie umowy kredytowe Ostrowic zostaną sprawdzone. Tym zajmie się administracja wojewody zachodniopomorskiego. To czy zadłużenie Ostrowic było wynikiem przestępstw określi sąd. Dług gminy wynosi 40 mln zł.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/radioszczecin.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here