ken19991210 (CC0), Pixabay

Wójtowie i burmistrzowie Polic, Dobrej i Kołbaskowa nie zgadzają się na propozycje Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Zgodnie z uchwałą ze stycznia Rady Miasta Szczecin od lipca uczniowie szkół podstawowych będą za darmo jeździć autobusami i tramwajami.

Jednak uchwała obejmuje tylko dzieci ze Szczecina, a więc nie dotyczy gmin ościennych. ZDiTM chce, aby Kołbaskowo płaciło za 5 miesięcy przejazdów 340 zł. Zdaniem wójt Małgorzaty Schwarz to normalna cena biletu semestralnego, który uwzględnia przejazdy liniami pospiesznymi i nocnymi, a tych w Kołbaskowie nie ma.

– Chcielibyśmy z panem prezydentem sprawę przedyskutować, bo w przypadku mojej gminy – a uczniów mamy około 1000 – byłyby to koszty milionów złotych – dodała.

Sprawą zająć się ma Komisja Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska. Radny Marek Duklanowski mówi, że potrzebny jest kompromis.

– Z dziećmi często jeżdżą rodzice, a im więcej rodziców w autobusach, tym mniej rodziców powodujących korki przy wjeździe do miasta. Lepiej jest, gdy tabor jest zapełniony, niż gdy jeździ „na pusto” – podsumował.

Zdaniem ZdiTM 340 zł to realna kwota, która uwzględnia wszystkie koszty. Gminy chcą, aby to było 90 zł.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/radioszczecin.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here