valelopardo (CC0), Pixabay

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie rezydentów ze szpitala w szczecińskich Zdrojach z dyrekcją placówki. Jeśli nie będzie porozumienia, rezydenci od czerwca nie będą pełnić dyżurów. Dotyczy to 1/3 rezydentów. 16 z 45 lekarzy zdecydowało się wypowiedzieć umowy na dodatkowe dyżury.

Lekarze chcą zmiany umów na takie, aby dyżury mogli pełnić w ramach umów o prace a nie umów cywilnoprawnych. Do tej pory odbyły się dwa spotkania rezydentów z dyrekcją, ale porozumienia nie było. Na pierwszym spotkaniu rezydentów poproszono o spisanie swoich postulatów. Na drugim dyrekcja nie uznała przedstawicieli rezydentów za grupę, która może reprezentować ich wszystkich.

Dyrekcja sprawę chce rozwiązać polubownie i deklaruje, że jest gotowa na rozmowy. Jeśli porozumienia nie będzie dyżury będą pełnić specjaliści, a praca szpitala nie zostanie sparaliżowana.
Wcześniej podobnie postąpili rezydenci ze szpitali na Pomorzanach, przy Arkońskiej i Unii Lubelskiej. W końcu jednak podpisali porozumienie z dyrekcją sz

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/radioszczecin.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here