jackal211 (CC0), Pixabay

Aplkiacja „Centrum Akcji” to dzieło strażaków-ochotników z Wołczkowa nieopodal Szczecina. Dostali za nią strażackiego Oscara, a więc nagrodę Floriany 2018. Aplikacja służy do zarządzania akcja na komputerach, w samochodzie i w terenie.

– Ponadto aplikacja dba o bezpieczeństwo ponieważ potrafi przypomnieć nam, że np. zbyt długo nie mamy kontaktu z naszym ratownikiem. Posiadamy wtedy pełne informacje: kto znajduje się w jakim sektorze, co robi w określonym czasie, czy powinniśmy z nim nawiązać kontakt… Z całą pewnością poszukiwania są prowadzone szybciej, bezpieczniej i skuteczniej – skomentowała koordynator grupy poszukiwawczo-ratowniczej Joanna Szumer.

Aplikacja pozwala na dowodzenie nawet liczącą 200 osób grupą poszukiwawczą za pomocą telefonu komórkowego.

– Działania poszukiwawcze są dosyć spore, my natomiast dzięki tej aplikacji wiemy, ile osób jest w terenie, nie trzeba tego liczyć na małych karteczkach, aplikacja wszystko zlicza, podaje nam te dane w sposób bieżący – dodała Szumer.

Aplikacja wciąż jest w trakcie testów, ale za rok będą z niej korzystać wszystkie jednostki w kraju.

GPR OSP Wołczkowo-Zachodniopomorskie Psy Ratownicze otrzymała Floriana za projekt aplikacji w kategorii „Innowacje i innowacja cyfrowa”. Aplikację według projektu strażaków stworzył Kamil Maliński.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/radioszczecin.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here