MichaelGaida (CC0), Pixabay

Zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera podkreśla, że błędy i usterki należy w stanowczy sposób egzekwować. W ten sposób odniósł się do sprawy pękającego już trzeci rok z rzędu torowiska od Mostu Długiego do Basenu Górniczego. Wykonawcą tej inwestycji jest Energopol. Tramwaje Szczecińskie chcą podać spółkę do sądu. Domagać się będą przedłużenia gwarancji o kolejne 3 lata i zwrotu części kosztów inwestycji o łącznej wartości 80 mln zł.

– To oczywiste. Jak najszybsza naprawa. Oczywiście monitorowanie tego. W ramach tego oczekiwanie, że to nie było właściwie zrobione, więc gwarancja dalej się należy. Tak naprawdę mocne roszczenie finansowe. Naturalnym jest oczekiwanie przedłużenia gwarancji. Jej bieg powinien zawiesić się w czasie z racji tego, że co chwila jest coś naprawiane – podsumował Przepiera.

Jak dotąd na feralnym odcinku wymieniono ponad 200 spawów. Wcześniej trzeba było jednak rozkopać torowisko. W efekcie na zalanie asfaltem czeka kilkadziesiąt kolein. Termin prac kilka razy przekładano. Firma Energopol sprawy na razie nie komentuje.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/radioszczecin.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here