By Kapitel [Public domain], from Wikimedia Commons

Na Uniwersytecie Szczecińskim nie miał łatwo. Z tego powodu odszedł, a dziś jest jednym z najmłodszych profesorów belwederskich w kraju. Paweł Cięszczyk ze Szczecina, który zajmuje się genetyką w sporcie zdobył tytuł profesora w wieku zaledwie 41 lat.

Oprócz tego dla Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu W Gdańsku, gdzie teraz pracuje, zdobył 1,5 mln zł grantu na badania.

W ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego Paweł Cięszczyk przedstawił pięć segregatorów jako dowód na swój dorobek naukowy. Składająca się z 6 osób komisja postanowiła nadać mu tytuł profesora.

– Oczywiście nie zamierzam powiesić fartucha laboratoryjnego na wieszaku i nic nie robić, teraz trzeba zająć się kolejnymi grantami, zająć tym, żeby zespół, którym kieruję, dobrze funkcjonował – podsumował sam zainteresowany.

Paweł Cięszczyk to twórca jednego z najbardziej nowoczesnych w kraju centrów badań. Ze Szczecina wyjechał jednak go Gdańska, gdyż władze Uniwersytetu Szczecińskiego zablokowały mu możliwość ubiegania się o tytuł profesorski. Również i dzisiaj nie chcą na temat Cięszczyka rozmawiać.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/radioszczecin.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here