atihan (CC0), Pixabay

Ruszyła już budowa kolejnej ścieżki rowerowej w regionie. Poza szlakiem dla rowerzystów, który powstaje między Siekierkami i Trzcińskiem-Zdrój podobna trasa połączy Darłówko z Jarosławcem. Kosztować będzie ponad 5 mln zł. Inwestycję tę realizuje Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Trasa będzie gotowa planowo w sierpniu tego roku.

Trasa rozpocznie się 780 metrów od kanału, który łączy jezioro Kopań z Morzem Bałtyckim. Do wicia poprowadzi drogą gruntową przebiegającą w dużej mierze przez tereny leśne. Skończy się po prawie 5 km na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Bałtyckiej w Jarosławcu.

Inwestycja ta znajduje się na południowym skraju Obszaru Chronionego Krajobrazu „Pas Pobrzeża na zachód od Ustki” i na terenie obszaru Natura 2000 jeziora Kopań.

To kolejny już odcinek trasy Velo Baltica. Podobne ścieżki powstają na odcinkach Łazy-Osieki-Iwęciono oraz w rejonie ulicy Bałtyckiej w Kołobrzegu. Docelowo ścieżką rowerową będzie można dojechać od granicy województwa zachodniopo0morskiego do Świnoujścia.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/radioszczecin.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here