PixelHeini (CC0), Pixabay

Ratownicy medyczni ze Szczecina zrezygnowali z planowanego na dzisiaj protestu. Miało to być zaostrzenie ogólnokrajowego strajku, który trwa od roku 2017. Ratownicy chcą wypłacenia obiecanych podwyżek i zmian w prawie o ratownictwie medycznym.

Projekt rozporządzenia na podstawie którego podwyżki mają zostać wypłacone wszystkim ratownikom w kraju powstał i wejdzie w życie za kilkadziesiąt dni. W piątek Sejm uchwalił również nowelizację ustawy o ratownictwie.

W Szczecinie do protestu planowo miało przyłączyć się 15 ratowników ze szpitala w zdrojach, ale ich postulaty spełniono więc strajk zawieszono.

– Doszliśmy do porozumienia, że wstrzymamy się z roszczeniem wszelakich wypłat do czasu otrzymania rozporządzenia od ministra zdrowia, jest ono w trakcie legislacji, sytuacja jest opanowana – podsumował wiceprzewodniczący związków zawodowych ratowników medycznych Wojciech Cydzik.

Nowelizacja ustawy dotyczy przede wszystkim upublicznienia ratownictwa medycznego i zmiany organizacji systemu dowodzenia. Do 2028 roku w każdym województwie ma powstać wielostanowiskowa i dobrze wyposażona dyspozytornia.

W ramach protestu 16 i 23 kwietnia ratownicy mieli nie brać dodatkowych dyżurów.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/radioszczecin.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here